Hürriyet Haber - Gündem - Ekonomi - Spor
SON DAKİKA
PİYASANET
EKONET
SANS OYUNLARİ
SİNEMALAR
TVREHBERİ
MAGAZİN
ÖZEL DOSYALAR
HAVA DURUMU
ASTROLOJİ2011
EN İYİ ON
HÜRRİYET İK
BİZE ULAŞIN
ÜYELİK
REKLAM
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDİA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
 Yazarlar
11 Ocak 2008
Yalçın BAYER  ybayer@hurriyet.com.tr

EGO ekipleri doğalgaz arızalarına yetişemiyor

BEN Çayyolu bölgesinde dubleks bir evde yaşayan bir vatandaşım.

Doğalgazımız 30.12.2007 tarihinde sabah 08.00'da arızalandı. Kombi cihazımızda arıza uyarısı vardı. Herkes gibi önce kombi arızalı zannettik, servise haber verdik. Gelip baktılar, arıza kombiden değildi. 187 Doğalgaz acil'i aramamızı söylediler. Öyle yaptık. Akşam 19.00 civarı acil doğalgazdan geldiler.

Onlar da sayacı kontrol edip sayaç arızalı Alfagaz'ı aramanız gerekir deyip gittiler. Bu arada hava çok soğuk olduğundan evimiz buz kesiyordu. Küçük çocuğum zaten bu yüzden hastalandı 5 gün rapor aldı. Alfagaz yetkilileri saat 20-21 arası geldiler.

Sayaç değiştirildi. Yeni sayaç takıldı. Üzerine 20 m2 gaz yüklendi. Bir tutanak tutularak ertesi gün EGO'ya sayaç değiştirme servisine gitmem gerektiği söylendi.

Nihayet arıza giderilmiş ve kombimiz yanmaya başlamıştı.

31.12.2007 yılın son günü Maltepe Ego'da sayaç değiştirme servisinin önünde uzun bir kuyruk vardı. Kuyruktakilerin genel kanısı bu sayaçların eski olduğu ve abonelere bozuk veya doğru dürüst tamir edilmemiş sayaç takıldığı yönündeydi. Ben de aynı fikirdeyim. Çünkü aynı arıza geçen sene de başımıza gelmişti. Bu sayaçlar soğuklarda doğru dürüst çalışmıyor.

Neyse ki işlemleri tamamladım. Bu kez eski sayacımdaki gazı yeni kartıma yükletmek için tekrar sıraya girdik. Bütün öğleden sonramı bu işe ayırdım.

Bir hafta geçmedi ki aynı arıza bu sefer gece yarısı oldu. Dışarısı -8 idi. Ev gittikçe soğumaya başladı. Bu sefer kombi firmasını aramadan direk 187 doğalgaz acil'i aradım. Aldığım cevap beni şoke etti. Şu an 1 milyon abonesi olan bir kurumda 3 nöbetçi ekip mevcuttu. Telefona çıkan zavallı görevliler vatandaşlara dert anlatmaktan bıkmışlar ki bizim durumuzu anladıklarını fakat amirlerinin yeterli ekibi sahaya çıkarmadığını söylüyorlardı. Normalde 14 ekip olması gerekirken 3 ekip varmış ve ekiplerin biri Kıbrıs köyü mevkinde, diğeri Batıkent'te dediler ve artık Batıkent ekibi arıza kayıtlarını bile kendi merkezlerinden almamak için telsizlerini-telefonlarını kapatmışlardı.

Bizler sabahın olmasını bekledik. Nihayet sabah 09.00'da tekrar aramadan sonra ekip geldi. Arızayı 10 dakika içinde giderdi. Arıza sayaca giren spiral boru-eşanşörden kaynaklanmış.

1 milyon abonesi olan Ankara EGO'nun acil servis ekiplerinin gece vardiyasında ve hafta sonu vardiyasında yeterli ekibi niçin bulundurmuyorlar?

Verdiğmiz abonelik ücretleriyle işsizliğin kol gezdiği bir ekonomik tabloda yeterli ekip kurulabilir.

Aydın YORAN

ÖNERİ

"Cumhurbaşkanımız hem Nur Vergin'i, hem Fazıl Say'ı kabul etmelidir."

Prof. Nevzat TARHAN

Kar temizlenmişti

ANKARA Dikmen'de oturan biri olarak kar yağdığı zaman birçok zorlukla karşılaşmış, yaşadığı şehre, belediyeye kahretmiş biri olarak bir sevincimi sizinle yaplaşmak isterim. Sabah kalktığımda işe çok zor gideceğimi Kızılay'a saatlerce inemeyeceğimi düşünüyordum. Ancak dışarı çıkınca Çankaya Belediyesi'nin araçlarını ve personelini gördüm. Sadece burası mı açık diye sordum. Belediyenin yüzlerce personel ve araç-gereçle her yerde temizlik yaptığını söylediler. Arabaya bindim... Yol üzerinde çok sayıda Çankaya Belediyesi personeli gördüm. Hakikaten çok büyük bir özveriyle çalışıyorlardı. Kızılay'a işyerime hiçbir gecikme olmadan geldim. Ana caddelerde bile belediyenin araçlarını gördüm. Bu çabanın bundan sonra da devam etmesini diliyor, Muzaffer beye ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum...

Semih ALTINÖRS

Saldırgan köpekler

ORAN-Atatürk Sitesi Erdinç İş Merkezi civarındaki köpeklere karşı Çankaya Belediyesi'nin ilgisiz kalmasını anlayamıyorum. Buradaki köpekler konusunda ilgili birime iletilen şikayetler maalesef sonuçsuz kalmaktadır. Konuyla ilgilenileceği söylenmekte ancak bir sonuç alınamamaktadır.

Son günlerde bu köpeklerden bir tanesi (boz renkli) Erdinç İş Merkezi ile Süleyman Uyar İlköğretim Okulu arasını mesken tutmuş ve etrafa saldırmaktadır. Şikayetçi olduk, polis karakoluna gittik. Belediyenin arandığını ancak kimsenin gelmediğini beyan ettiler.

Ben hayvan düşmanı değilim ama böyle bir hizmet anlayışı olur mu? Site sakinlerine diyorum ki;

ihmali görülen görevliler veya bu köpekleri barındıranlar hakkında mutlaka maddi ve maddi tazminat davası açalım.

B.O.

Canavar dolmuşçular

BİR okurumuz diyor ki: Ankara'da bazı dolmuşcular, yolcu kapmak için birbirleriyle yarışırken insanların can güvenliğini hiçe saymaktalar. Bazen yolcu, dolmuşa daha binmeden veya inmeden hemen haraket ediyorlar. Geçen gün, Libya Caddesi'nde daha dolmuşa binmeden sürücüsü; ilerdeki yolcuları, peşinden gelen dolmuşa kaptırmamak için gazlayınca düşmeme ramak kaldı.

Dolmuşcuların sorumlu dernek yöneticileri, sürücüleri bu konuda lütfen uyarsınlar lütfen.

ANKARA'DA BİR ÇOK KAVŞAKTAKİ TRAFİK

LAMBALARI ÇAMURDAN GÖZÜKMÜYOR,

SÜRÜCÜLER BÜYÜK ZORLUK ÇEKİYOR.

NE YAZIK Kİ, BUNLER TEMİZLENMİYOR. SORUMLULARI BÜYÜKŞEHİR Mİ; İLÇE BELEDİYLELERİ Mİ, KARAYOLLARI MIDIR? BİR KOVA VE FIRÇA GEREK...arkadaşıma yolla yazıcı için
Yazarlar Arşivi
Yalçın BAYER
Tüm yazıları