Ankara
04 Haziran 2007
Durul Gence’nin okulu yaza hazır
Durul Gence Çocuk Yuvası ve Sanat Kursları, yaza yepyeni etkinliklerle merhaba derken, Gence kendi imkanlarıyla ve büyük bir fiziksel güç harcayarak yürüttüğü çalışmalar için artık bir yol arkadaşı aradığını söylüyor.
TÜRKİYE’nin en önemli davul ustalarından Durul Gence’nin çocuklara ve yetişkinlere eğitim vermek amacıyla kurduğu ve büyük mücadelelerle sekiz senedir yaşattığı Durul Gence Çocuk Yuvası ve Sanat Kursları, yaza yepyeni etkinliklerle "merhaba" diyor. Ancak Gence, kendi imkanlarıyla ve büyük bir fiziksel güç harcayarak yürüttüğü çalışmalar için artık bir yol arkadaşı aradığını söylüyor. Gence, Ankara Hürriyet’e içini şöyle döktü: "Artık yoruldum, tek başına büyük bir kurumu idare etmek gerçekten zor. Artık işe hem ekonomik hem de emek açısından destek koyacak kişilere kapımız açık."

YAZA SANAT DOLU MERHABA

Ankara’nın en saygın kurumlarından olan Durul Gence Çocuk Yuvası ve Sanat Kursları, öncelikle okul öncesi eğitim veriyor. İlkokul öncesi dönemin çocukların kişiliklerinin oluşmasındaki öneminden yola çıkan okul, çocuklara sanatla yüklü bir eğitim veriyor. Okul sadece çocukla için değil aynı zamanda yetişkinler için de birçok hizmet sunuyor. Gence’nin sanat okulunda çocukların sağlıklı bir yaz ayı geçirmeleri için marangozluktan dansa kadar çok sayıda konuda eğitim veriliyor. İşte Durul Gence Çocuk Yuvası ve Sanat Kursları’nda bu yaz faydalanabileceğiniz bazı eğitimler:

İNGİLİZCEYİ OYUNLA ÖĞRENİYORLAR

Çocukları algılamanın en yüksek olduğu dönem olan 3-5 yaş arasında yabancı dille tanıştırmayı isteyen okul, oyun oynamayı eğitimin bir parçası olarak görüyor. 3-5 yaş, 6-8 yaş ve 9-10 yaş gruplarında devam eden eğitimlerde esas olarak çocukların ingilizce konuşmaları sağlanıyor.

Okulda çocukların sağlıklı bir bedene kavuşmaları için de eğlenceyle spor birleştiriliyor. Durul Gence Çocuk Yuvası ve Sanat Kursları yetkilileri, "Eğlenceli jimnastik dersleriyle yetişkinlerin bile sıkıntılı bulabildiği jimnastik egzersizlerini 3-5 ve 6-8 yaş grubu arasındaki çocukların özel müzikler eşliğinde, animasyon tekniği kullanılarak yapmalarını sağlıyoruz" diyorlar.

MİNİK ELLER MUTFAKTA

Okulda çocukların en fazla zevk aldığı etkinliklerden biri de yemek yapmak. Çocuklar pasta atölyesinde hem pasta ve çikolata hem de yemek hazırlama ve pişirmenin zevkini tadıyorlar. Mutfakta özgürce kirlenerek pasta yapan çocuklar hem üretmeyi hem de paylaşmayı öğreniyorlar.

Çocukların ürettiği tek şey ise pasta değil. Marangozluk atölyesinde konusunda tecrübeli öğretmenlerin yardımıyla güvenli biçimde çalışan çocuklar maket yapmayı da öğreniyor ve belki hayatları boyunca sürecek hobiler kazanıyorlar. Seramik dersleri de çocukların el becerisi kazanmalarını sağlıyor.

SANAT HER YERDE

Okulda dans eğitimleri de profesyonel dansçılar tarafından veriliyor. Okuldaki eğitimler yetenekli çocukları konservatuar sınavlarına da hazırlamayı amaçlıyor. Okulda hip-hop’dan klasik baleye kadar birçok dalda dans eğitimi veriliyor. Eski bir trampetçi olan Durul Gence’nin bir hayalinden geçeğe dönüşen dünyanın miniklerden oluşan belki de ilk trampet takımı da okul bünyesinde. 10 yaşından küçük çocuklardan oluşan ve özel yaptırılmış trampetleri ve giysileri içerisinde görkemli bir görünüşe bürünen bu yumurcaklar ekibi, şimdiden çeşitli çocuk etkinliklerine davet almaya başlamışlar. Gence Pre-School ve Durul Gence Sanat Kursları ile irtibat için Tel: 426 43 70 ya da www.DurulGence.com

Artık yoruldum bir yoldaş gerek

TÜRKİYE’nin en ünlü müzisyenlerinden biriyken kendini eğitime adayan ve kurduğu okulu sekiz yıldır yardım almaksızın ayakta tutan Gence için Hürriyet Ankara’ya döktü. "Eşim ve ben tek başımıza koşturmaktan epeyce yorulduk" diyen Gence, okulun eğitim faaliyetlerini büyüterek sürdürmek konusunda gönüllü olan bir ortak arayışında. Gence, "Artık hem ekonomik açıdan hem de emek açısından beraber yürüyebileceğimiz; sanata ve çocuklara değer veren bir yol arkadaşını biz de istiyoruz. Bu konuda teklifleri görüşmeye de açığız" dedi.