Gündem
28 Ağustos 2004
Fenerbahçe’ye ‘büyü’ soruşturması açıldı
Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na büyü yaptırdığı ileri sürülen sorumlular hakkında ‘Tekke ve Zaviyeler Kanunu’na muhalefet suçundan’ soruşturma açtı. Stat Müdürü Mürşit Tarhan’ın ifadesini alan savcılık, yönetici Hakan Bilal Kutlualp ve büyüyü yaptığını iddia eden medyum Ayten Günışık’ın da ifadesine başvuracak.
MEDYUM Ayten Günışık’ın ‘Fenerbahçe yönetiminin yenilmemeleri için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na büyü yaptırttığı’ iddiaları spor camiasında bomba etkisi yaratmıştı.

Günışık’ın iddialarına göre geçen sezon ilk maçlarında kendi sahasında İstanbulspor’a 3-0 mağlup olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yöneticileri, ‘Sahada büyü var’ ihbarı aldı. Stat Müdürü Mürşit Tarhan, eşine fal bakan Günışık’ı yönetime tavsiye etti. Bunun üzerine Fenerbahçeli yöneticilerden Hakan Bilal Kutlualp ve Mürşit Tarhan, medyum Ayten Günışık’la bizzat görüşerek büyüyü bozmasını istediler. Günışık, sahadaki büyüyü bozmak için Kutlualp ve Tarhan’dan aldığı idrarları, başta kale önü olmak üzere sahanın etrafına dökerek çeşitli dualar okudu. Günışık’ın büyüyü bozmasının ardından Fenerbahçe başarılı olabildi.

Sezonun kapanmasının ardından kendisine vaat edilen parayı ve hediyeleri alamayan Günışık, Fenerbahçeli yöneticilerin bu sezon da büyü ihtimaline karşı kendisini çağırması üzerine, olayı bir televizyon kanalında açıkladı. Televizyon kanalının kendisine verdiği gizli kamerayla stada giren Ayten Günışık, saha içinde karşılaştığı Mürşit Tarhan’la yaptığı konuşmaları kaydetti.

Stada geldiğinden Hakan Bilal Kutlualp’in haberi olduğunu ve stada okunmuş su dökeceğini söyleyen Günışık’la, Tarhan arasında geçen ‘İşini kimse görmeden çabuk bitir’ şeklindeki diyalog günlerce televizyonlarda ve gazetelerde yayınlandı. Gizli kamera kayıtlarının televizyonlarda yer bulmasının ardından Mürşit Tarhan, stat müdürlüğü görevinden istifa ettiğini söyledi, ancak istifası yönetim kurulu tarafından kabul edilmedi.