Cumartesi
02 Nisan 2011
Nazlı ‘Rest’ çekmeye mecbur kaldı
İlk kez bir buçuk yıl önce Serdar Ortaç imzalı ‘Beni Yazın’ şarkısıyla müzik dünyasına girdi Nazlı. Şimdi Volga Tamöz’ün ‘Rest’ isimli single’ıyla dönüyor. Son dönemde özel hayatında yaşadıklarını şarkının sözlerinde bire bir bulduğunu söylüyor: “Severken rest çekmek zor tabii ama insan mecbur kalınca yapıyor”
Bir buçuk yıl uzun bir zaman. Neden albüm değil single’la çıktınız?
- İnsanlar klip çekilen şarkıları biliyor. Bu yüzden ilk albümümde birçok şarkı ziyan oldu. Bu sefer böyle olmaması için single’la çıkmayı daha uygun buldum. Bundan sonra da birkaç şarkı böyle single olarak gelecek, sonrasında bir albümde toplayacağım.

Rest şarkısının hikayesi nedir?
- Bir yıl önce tesadüfen Volga Tamöz’de şarkıyı gördüm ve hikayesine vuruldum. Şöyle; bir aşk var ama erkek sürekli dost sandıklarına inanıp kızı üzüyor. En sonunda kız da dayanamayıp, çok aşık olmasına rağmen resti çekiyor ve gidiyor.

Neden bu hikaye sizi bu kadar etkiledi?
- Çünkü o sözlerde anlatılan olayları bire bir yaşadım. Kaderin bir cilvesi herhalde. Bu yüzden de hissederek okudum.

Arayı bozan kimin arkadaşlarıydı?
- Her iki tarafın da. Sonunda zaten arkadaşların çekilmesi gerekenlerine rest çekildi. Ama o çekemedi.

Peki eski sevgiliniz şarkının kendisine geldiğini anlayacak mı?
- Biliyor zaten kendisine söylediğimi.

Severken rest çekmek zor değil mi?
- Zor tabii ama insan mecbur kalınca yapıyor. Sonuçta yaşandı bitti. Şimdi kalbim boş.

Müzikal olarak bu single’la istediğiniz yerde misiniz?
- İyi bir çıkış yaptığıma inanıyorum. Bundan sonrası için de büyük hedeflerim var. Adım adım gerçekleşecek. Ben kendimi daha yolun başında görüyorum.

ANNEM BULAŞIKLARI YIKATTI

Müzik nasıl kanınıza girdi?
- Sevdiğim ilk müzisyenler Barış Manço ve Zülfü Livaneli’ydi. Onların şarkılarından etkilendim. Öte yandan anaokulundan beri sahneye aşıktım. Eğer başrolü kapamaz ve sahneye çıkamazsam çılgına dönerdim. 12 yaşında izlediğim ‘Operadaki Hayalet’ beni çok etkiledi. Hemen şan dersleri almaya başladım. Benim için dönüm noktası oldu.

Peki neden finans okudunuz?
- Niyetim konservatuvar okumaktı ama zaten uzun yıllar şan eğitimi aldım. Üniversitede kendimi garantiye alma isteği doğdu. Bu yüzden Bilgi Üniversitesi’nde finans okudum.

Sonra devreye Serdar Ortaç faktörü mü giriyor?
- İşin aslı farklı. Serdar Ortaç ilk çıktığı günden beri ona sevgi duyarım. En büyük hayalim bir gün albümüm çıktığında onun şarkısıyla çıkış yapmaktı. Sahneye ilk çıktığı yıllarda Uludağ’da otelde peşinden koşup, hayranı olarak tanıştım. Yıllar sonra arkadaş ortamında yeniden bir araya geldik. Albüm hazırlıkları başladığında da ‘Beni Yazın’ şarkısını verdi. Sonra beni konserlerine çıkardı.

Hala ailenizle yaşıyormuşsunuz. Hatta evde size bulaşıkları yıkatırlarmış doğru mu?
- Tabii her gün bulaşık yıkamıyorum (Gülüyor). Ama bir gün konserden eve dönmüştüm. Ayaklarım yerden kesilmiş. Annem (Ruhat Mengi) “Ayaklarının yerden kesilmesi gibi bir şey yok. Sen bu evin Nazlı’sısın. Şimdi bulaşıkları yıka. Sahneden inince kendin gibi olacaksın” dedi. Benim şımarmamam için yapılmış bir şeydi.

Ailenizin size koyduğu kurallar, yapmanızı istemedikleri var mı?
- Özgürlük bir dereceye kadar var. Zaten karakter olarak çok açık saçık pozlar verecek biri değilim. Kendimi ve sınırlarımı biliyorum. Onları da tanıyorum.

GALATASARAY’LA AĞLARIM

Koyu Galatasaraylıyım. Eskiden çok fanatiktim. Galatasaray kaybettiği zaman hüngür hüngür ağlardım. Hatta bir dönem şu an kliplerimin döndüğü Kral TV’de ve D Spor’da spor spikerliği yaptım. Albüm döneminde o işi bırakmak zorunda kaldım. İleride de tekrar müziğin yanında spor spikerliği de yapabilirim.

BAKIŞLARIMI BİLE DEĞİŞTİ

Geçen bir buçuk yıl bende çok şey değiştirdi. Artık daha olgunum. Çaylaklık ve tedirginliğimi attım. Kendime daha çok güveniyorum. Ayaklarım yere daha sağlam basıyor. Fotoğraflarda bile bakışlarım değişti.

HACKER TUTUP OY ATTIRIYORLAR

Müzik dünyasında insanlardan gördüğüm ve kırıldığım çok şey oldu. Fakat zamanla deriniz kalınlaşıyor. Artık olaylardan daha az etkileniyorum. Rahatsızlıklarımsa devam ediyor. Örneğin bazı şarkıcı arkadaşlarımız internette yapılan yarışma oylamalarında hacker tutarak oy sayılarını yükseltiyor. Kendim şahit oldum. Bunlar haksız rekabet.