Kültür Sanat
25 Ağustos 2001
Uygarlıklar Beşiği Türkiye devam ediyor

Kültür Bakanlığı tarafından, ''Uygarlıklar Beşiği Türkiye 2001'' adı altında düzenlenen kültür ve sanat şöleni devam ediyor. Şenliğin 27 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasındaki programı şöyle:  
    
Ağrı (27 Ağustos)  
    
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Nilgün Kayabaşı, Selma Adar, Tuncay Yalın, Necmettin Akben)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Konseri (Solistler: Canan Başkaya,Cengizhan Akar, Latife Eraslan, Sedat Hazar, Fatma Mete)  
    
Kütahya (28 Ağustos)   
    
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: ZekaiTunca, Zerrin Naycı, Figen Akışık, Selver Taner)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Yavuz Top, Gülseren Aygün, Tahsin Duru, Sultan Aslan)  

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Grubu  

Trabzon İmece Gençlik Eğitim Merkezi Derneği Halk Oyunları Topluluğu  
    
Kastamonu (28 Ağustos)  
    
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler:Belgin Çoban, Volkan Gözübüyük, Neslihan Gürsoy)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Kamil Sönmez, Süreyya Alpdoğan)  
    
Erzincan (29 Ağustos)  
    
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Nilgün Kayabaşı, Selma Adar, Tuncay Yalın, Necmettin Akben)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: İzzet Altınmeşe, Cengizhan Akar, Latife Eraslan, Sedat Hazar, Fatma Mete)  
    
Burdur (29 Ağustos)  
    
Ankara Devlet Kasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: ZekaiTunca, Zerrin Naycı, Figen Akışık, Selver Taner)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Yavuz Top, Gülseren Aygün, Tahsin Duru, Sultan Aslan)  

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Grubu  

Trabzon İmece Gençlik Eğitim Merkezi Derneği Halk Oyunları Topluluğu  
    
Bartın (30 Ağustos)  
    
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Belgin Çoban, Volkan Gözübüyük, Neslihan Gürsoy)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Kamil Sönmez, Süreyya Alpdoğan)  
    
Isparta (30 Ağustos) 
 
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Zekai Tunca, Zerrin Naycı, Figen Akışık, Selver Taner)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Belkıs Akkale, Gülseren Aygün, Tahsin Duru, Sultan Aslan, Güler Altun)  

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Grubu  

Trabzon İmece Gençlik Eğitim Merkezi Derneği Halk Oyunları Topluluğu  
    
Malatya (30 Ağustos) 
 
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Selahattin Alpay, Yıldız Çam, Salih Turhan, Aynur Erdoğan)  

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Konseri (Solistler: Erdal Özer, Derya Gönültaş, Şengül Koçeroğlu, Mehmet Akça)  
    
İçel-Aydıncık-Duruhan (30 Ağustos) 
 
Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Orhan Ural, Hayriye Abakay)  
    
Denizli-Beyağaç (30 Ağustos)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solist: Yavuz Top) 
    
Denizli (31 Ağustos )  
    
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: ZekaiTunca, Zerrin Naycı, Figen Akışık, Selver Taner)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Belkıs Akkale, Gülseren Aygün, Tahsin Duru, Sultan Aslan, Güler Altun)  

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Grubu  
    
Adıyaman (31 Ağustos) 

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Selahattin Alpay, Yıldız Çam, Salih Turhan, Aynur Doğan)  

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Konseri (Solistler: Erdal Özer, Derya Gönültaş, Şengül Koçeroğlu, Mehmet Akça)  
    
Samsun-Terme (28 Ağustos)
  
Uluslararası 2. Terme Amazon Kültür Sanat Festivali)  
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Süreyya Davulcuoğlu, Güler Altın)  

(29 Ağustos) 
 
İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Konseri (Solist: Zeynep Poyraz)  
İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu  

(30 Ağustos)  

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu Konseri (Solist: Samime Sanay)  
Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solist: Musa Eroğlu)  
    
Sivas-Akıncılar (1 Eylül)  

Sivas Devlet Türk Halk Müziği Konseri  
    
Uşak (1 Eylül)  
(Zafer Yolu Sanat Programı)  
    
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: ZekaiTunca, Zerrin Naycı, Figen Akışık, Selver Taner)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Musa Eroğlu, Gülseren Aygün, Tahsin Duru, Sultan Aslan, Güler Altun)  
İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Grubu  
Devlet Halk Dansları Topluluğu  
    
Denizli-Gölcük (1 Eylül 2001)
İzmir Devlet Türk Dünyası ve Müzik Topluluğu 

Avanos (1 Eylül 2001)  

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Ayşe Engin, Tamer Conker)  

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: SüreyyaDavulcuoğlu, Ahmet Alagöz)  
    
Gümüşhane (1 Eylül)  
    
Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: SüreyyaDavulcuoğlu, Ahmet Alagöz)  
    
Kahramanmaraş (2 Eylül)     

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri (Selahattin Alpay, Yıldız Çam, Salih Turhan, Aynur Erdoğan)

  
Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Konseri (Solistler: Erdal Özer, Derya Gönültaş, Şengül Koçeroğlu, Mehmet Akça)  
    
Kayseri-Dadaloğlu (2 Eylül )
 
Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Murat Çobanoğlu, Şeref Taşlıova)  
    
Afyon-Sandıklı-Sorkun  
    
Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Latife Eraslan, Süreyya Alpdoğan, Halis Caşkurlu)  
    
İçel (2 Eylül 2001)  
    
Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Konseri (Solistler: Orhan Ural, Hayriye Abakay)