25 Haziran 2008 tarihli Anasayfa'ya dönmek için tıklayın.
    << önceki gün  sonraki gün >>
ENGLİSH
YAZARLAR
TEKNOLOJİ
ANKARA
EGE
SAĞLIK
KÜLTÜR SANAT
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDİA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
 Ankara
25 Haziran 2008
Beş yıllık klasik otomobil macerası

Rüya YELSALI

Kızı Seher'in Bilkent Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümü'ne başladığı yıl, Recep Kumsel de satın aldığı 1957 Chevrolet'yi, orijinaline sadık kalarak restore etmeye başladı. Aradan geçen beş yılda kızı Seher mezuniyete ulaşırken, baba Recep Kumsel de aracın restorasyonunu tamamladı ve kızının mezuniyet arabası olarak kullandı.

"BAŞKENT Prensi" olarak ün salan 1957 Chevrolet'sinin restorasyonuna, kızı üniversiteye girdiğinde başlayan Recep Kumsel, şimdilerde iki mutluluğu bir arada yaşıyor. Yıllardır üzerinde çalıştığı arabasının tamirini bitirdikten sonra oğlunun düğününde gelin arabası yapan Kumsel, şimdi de kızı Seher Kumsel'in mezuniyet arabası olarak arabasını hazırladı.

Kumsel'in klasik Amerikan arabalarına tutkusu, gittiği yurtdışı eğitimlerinde, evlerin garajlarında gördüğü klasiklerle başlamış.Mesleği gereği birçok ülkeye göreve giden Kumsel, klasik araba sevgisini şöyle anlatıyor:

"Geçen sene düğün arabası yaptık, bu sene kızımın mezuniyet arabası oldu. Bu benim için çok büyük bir mutluluk. Biz bunu, kızımla beraber başardık."

Mezuniyet sevinci yaşayan Seher Kumsel ise, küçüklüğünden beri klasik arabalara ilgisi olduğunu ve bu konuda babasından etkilendiğini belirterek şöyle diyor:

"Ağabeyim de ben de küçüklüğümüzden beri klasik arabalara meraklıyız. Babamla zaman zaman araba mezatına gideriz. Gençler, klasik arabalara pek meraklı olmuyor, daha lüks arabaları tercih ediyorlar. Bu klasikler, teknolojinin aslında nereden nereye geldiğini gösteriyor. Dışarıdan bakıldığında arabalar hep birbirinin aynı; ama böyle bir arabayla özellik kazanıyorsunuz. Mesela babam beni bu arabayla okula bıraktığında çok dikkat çekiyordum."

Şimdilerde bir şirket kurmak istediğini anlatan Recep Kumsel, insanların mutlu günlerine arabalarıyla eşlik etmek istediğini söylüyor.arkadaşıma yolla yazıcı için
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
<%test = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(test,"spor") > 0 or InStr(test,"bilim") > 0 or InStr(test,"cuma") > 0 or InStr(test,"cumartesi") > 0 or InStr(test,"pazar") > 0 or InStr(test,"kultursanat") > 0 or InStr(test,"dunya") > 0 or InStr(test,"otoyasam") > 0 or InStr(test,"gundem") > 0 or InStr(test,"ekonomi") > 0 or InStr(test,"yasam") > 0 or InStr(test,"teknonet") > 0 or InStr(test,"ege") > 0 then%> <%end if%>
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Oyna Avrupa Birliği DYH