18 Şubat 2008 tarihli Anasayfa'ya dönmek için tıklayın.
    << önceki gün  sonraki gün >>
ENGLİSH
YAZARLAR
3. SAYFA
ANKARA
EGE
SAĞLIK
KÜLTÜR SANAT
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDİA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
 Yazarlar
18 Şubat 2008

Niobe

 niobe@hurriyet.com.tr

Rüyada düşmek ne anlama geliyor


Uzun zamandır rüyalarımda hep yüksek bir yerde bulunduğumu ve düşme korkusu yaşadığımı görüyorum.

Yüksek bir binanın başında veya bir uçurumun kenarında duruyorum, tutunarak bir şekilde aşağı inmeye veya daha güvenli bir yere geçmeye çalışıyorum. Normalde yükseklik korkum yoktur. Ciddi psikolojik problemler içindeyim.

n RUMUZ: GALİP


Yorum: Rüyada düşmek veya düşme korkusu, kişinin o günlerde kendine güven eksikliği yaşadığını ve hayatında korumak istediği şeylerin (aile, öz saygı, sevgili, para, iş vb.) tehdit altında olduğunu gösterir. Bu tür rüyalarınızın sıklaşması, güven kaybınızın kronikleşmeye başladığını gösteriyor.

Güvensizliği yenebilmek için, öncelikle, kendinize güveninizi kaybetmenize neden olan şeylerin bir listesini çıkartın. Listede bulduğunuz nedenlerin kaynaklarını (ortam, kişi, bulunduğunuz çevre, okuduğunuz branş, yaptığınız iş vb.) tespit edip, bunlar üzerinde yeni düzenlemeler yapmanız ve bazı değişiklikleri göze almanız gerekebilir.

Dünyanın en şık ve pahalı bikinisi, kuzey kutbuna gittiğinde, penguenlerin eğlence kaynağı olup, hayattaki amaçlarını sorgulamaya başlayacaktır. Oysa bikini hálá göz alıcıdır ve Miami sahillerinde en yüksek fiyattan alıcı bulur. Sorun yanlış yerde, yanlış insanlarla olmasıdır.

Güvensizliğinizin nedeninin sizden değil, güven tanımınızdan kaynaklandığını düşünüyorum, değerinizin farkına varmalısınız. Ancak kişinin güçsüz anlarında bir psikoloğa danışmasından daha normal birşey olamaz. Bir psikologdan alacağınız yardım, kendinizi daha hızlı toparlamanıza yardım olacaktır. Defineye giden harita içinizde, hazinenin farkına varın. Ben size güveniyorum, sevgi ile kalın...

Merdivenler yükselme arzunuzu gösteriyor

Rüyamda mahallemizde bulunan bir merdivenden hızla yukarı çıkıyorum. Ancak garip bir şey oluyor. Merdivenlerde cımbızlar var. Hızla yukarı çıkmaya devam ediyorum ve uyanıyorum.

n RUMUZ: KOÇ


Yorum: Rüyada görülen merdiven, kişinin gerçek hayattaki yükselme arzuları veya o günlerdeki yükselişine, cımbız ise, amaçlara ulaşılmasını sağlayacak etkin çözümlere dikkat çeker. Sizin rüyanızda, hızla yukarı çıkarken gördüğünüz cımbızlar, gerçek yaşamda hızla hedeflerinizi gerçekleştirmeye başladığınız ve önünüze çıkan engelleri etkin şekilde temizleyerek ilerlediğinizi gösteriyor sanırım.Yazarlar Arşivi
Niobe
Tüm yazıları
© Copyright 2006 Hürriyet
www.hurriyetkurumsal.com