10 Ocak 2008 tarihli Anasayfa'ya dönmek için tıklayın.
    << önceki gün  sonraki gün >>
 Magazin

İşte Mehmet Öz'ün ailesi

 
Amerika'da "Milenyum Doktoru" seçilen Prof. Dr. Mehmet Öz, New Jersey'deki evinin kapılarını ilk kez açtı.

Kalp-damar cerrahisinde yaptığı buluşlarla Amerika'da "Milenyum Doktoru" seçilen dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, New Jersey'deki evinin kapılarını ilk kez Alem Dergisi'ne açtı. Eşi ve çocuklarıyla birlikte poz veren Öz, yeni projelerinden söz etti...
Dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, New Jersey'deki evinin kapılarını ilk kez Alem Dergisi için açtı. Kalp-damar cerrahisinde yaptığı buluşlarla Amerika'da "Milenyum Doktoru" seçilen Prof. Dr. Öz, yeni projeleri hakkında çok özel bilgileri de paylaştı. Bu yıl Amerikalı ünlü televizyoncu Oprah Winfrey'le beraber büyük bir projeleri olduğunu belirten Öz, "Oprah'la 'Sağlıklı Dünya' diye bir program yapmak istiyoruz. Bütün dünyayı dolaşıp, dünyanın en sağlıklı yerlerini görüntülemek ve dünyayı korumanın şart olduğunu göstermek istiyoruz" dedi. TV programı dışında Amerika'da bir ayda 900 bin satan yeni kitabından da söz eden Mehmet öz, "Bu kez yaşlanmayı konu aldım. 'Nasıl daha sağlıklı yaşlanabiliriz?' sorusuna cevap arıyoruz. Bu konuda bazı büyük buluşlarımız var. Onları anlatıyorum. Kitap çok yakında Türkçe'ye de çevrilecek" diye konuştu. Bir sonraki kitabını ise güzellik üzerine hazırlayacağını söyleyen ünlü cerrah, boş bir gününü nasıl değerlendirdiğini ise şöyle anlattı: "Çocuklarımla oyun oynuyorum. Ama oyunun ne olduğu önemli değil. Bazen kendimiz de uyduruyoruz. Ama genelde basketbol, futbol ve pinpon oynuyoruz. Sporun en büyük faydası, strese karşı savunma biçimi olması. Spor benim için hayata karşı bir metafor. Bazen zor bir konuyu anlatmak için ona benzer bir konuyu seçersin. Hayatta bazen işler karıştığı zaman, insan tam olarak ne yapacağını ve düşüşleri göremez. Ama spor yaparken ne yaptığınız ve netice gözükür. Kim güçlü ve iyi konsantre oluyorsa o kazanır. Çocuklarıma da bunu öğretiyorum. Dolayısıyla boş zamanlarımı onlarla birlikte spor yaparak değerlendiriyorum."

Mehmet öz, eşi Lisa Hanım, çocukları Daphe, Arabella, Zoe ve Mustafa ile birlikte evlerinde poz verdi.


  Yorum Sayısı 3 / 58     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>     Yorum Analiz >>
Diğer Yorumlar
sezar taş 10/01/2008 - 23:50
deyerını ulke olarak bılelım
serkan umutlu 10/01/2008 - 22:3
3 kuruş kazananın Kendi ülkesini ve mahallesini beğenmeyenlerle dolu ülkemde ortadaki başarıları görmeyim böyle kıskançlık yorumlarına sinir oluyorum Allah ailesiyle uzun bir ömür versin doktorumuza nasıl şimdi bu adamla grur duyulmaz ki?
SELMA ATAMIZINDEYIM 10/01/2008 - 19:29
COK BASARILI BIR DOKTOR. K.AMERIKA'DA OPRAH WINFREY'NIN TALK SHOW'UNDA SIK SIK GORULUR. ALCAK GONULLU KONUSMASI,SAKACI TAVIRLARI VE CANA YAKIN KARAKTERI ILE COK SEVILIYOR. KITAPLARI DEGERLI BILGILER VERIYOR. KENDISI ILE GURUR DUYUYORUM. UGRASTIGIMIZ KISILERI ONCE BIRAZ ANLASAK DIYORUM.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 58     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>     Yorum Analiz >>
Diğer Yorumlar
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Oyna Avrupa Birliği DYH