Ana sayfa     << önceki gün  sonraki gün >> Üyeler , Üye olmak için      
    English
    Yazarlar
    Dünya
    Ekonomi
    Ankara
    Sağlık
    Kültür Sanat
    Cuma
    Cumartesi
    Pazar
    Seyahat

 Son Dakika
önceki haber      sonraki haber
 
27 Mart 2007
Otacı kozmetik tesislerini Bandırma'ya taşıdı

A.A.

Kurtsan Holding'in, 2,5 milyon YTL ilave yatırım yaparak Otacı Bitkisel Pastiller'in üretildiği ilaç, Otacı Brunch'ların üretildiği besin, Otacı bitkisel şampuan ve sabunların üretildiği kozmetik tesislerini, depoları ile birlikte Bandırma'ya taşıdığı bildirildi.

Kurtsan Şirketler Grubundan yapılan açıklamaya göre, üretimin Bandırma'ya taşınmasıyla, doğal kozmetikler, bitkisel pastil ve katkısız doğal besinlerin üretim kapasitesi yıllık 7 milyon kutudan 12 milyon kutuya çıktı.

Kurtsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meltem Kurtsan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, fabrikayı Bandırma'ya taşımalarındaki temel nedenlerin başında yörenin bozulmamış bitki örtüsünün organik tarıma elverişli olmasının, deniz yolu ulaşımının kolaylığının ve o yöredeki yetişmiş iş gücünün verimliğinin geldiğini vurguladı.

Ayrıca fabrika arazisinin uygun yapısından dolayı, bu taşınma sonrasında üretim kapasitesinin de yüzde 70 oranında artırıldığını belirten Kurtsan, bu paralelde bölgede yeni istihdam olanağı yaratmaktan da memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Kuruluşun yakın gelecekteki hedefinin Avrupa'da hızla büyümekte olan organik pazarına uygun standartta ürünler geliştirerek, bu pazarda etkin olarak yer almak olarak aktarıldığı açıklamada, “Genişleyen ihracat ekibi ile şirket, AB ve Rus pazarı ile Orta Doğu pazarının talep ettiği farklı ürün yelpazelerinde yeni ürünlerin üretimine de hız verecek” denildi.arkadaşıma yolla yazıcı için
 
   Yorum Sayısı: 1 / 1Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
  Metin BAŞPINAR27/03/2007 - 12:25 
 KALİTELİ ÜRÜNLERİN DEVAMINI BEKLERİZ...BİLHASSA ZENCEFİLLİ ŞEKERLEMELERİNİZ MÜKEMMEL.... 
 
   Yorum Sayısı: 1 / 1Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
© Copyright 2006 Hürriyet
www.hurriyetkurumsal.com