Üyeler , Üye olmak için   
    << önceki gün  sonraki gün >>
    English
    Yazarlar
    Dünya
    Ekonomi
    Ankara
    Kültür Sanat
    Cuma
    Cumartesi
    Pazar
    Seyahat

<%dim kontrol kontrol = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(kontrol,"ekonomi") > 0 then%> <%end if%> <%dim kontrolor kontrolor = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(kontrolor,"gundem") > 0 then%> <%end if%>
   Dünya

Dünyanın en büyük kalamarı yakalandı

22 Şubat 2007
A.A.
Yeni Zelandalı balıkçılar dünyanın en büyük kalamarını avlamayı başardı.

Kalamarı avlayan balıkçıların bulunduğu geminin kaptanı John Bennett ise önce derinde son derece büyük bir gölge gördüklerini, o sırada neredeyse araba büyüklüğündeki hayvanın 1800 metre derinlikte 30 kiloluk bir balığı ısırdığını belirtti.

Balıkçılık Bakanı Jim Anderton, balıkçıların Ross denizinde avladığı kalamarın yaklaşık 450 kilo ağırlığında, yaklaşık 2 metre boyunda olduğunu söyledi.

Dev Kalamarın (mesonychoteuthis hamiltoni) dondurulduğunu ve bilimsel araştırmalarda kullanılmak üzere korunduğunu söyleyen Anderton, "Bu, şimdiye dek başarıyla yeryüzüne çıkarılan ilk dev kalamar gibi görünüyor. Bilim camiası bu şaşırtıcı yaratığa çok ilgi gösterecek" diye konuştu.
  Yorum Sayısı 1 / 1     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
Djack Ankara 22/02/2007 - 22:13
Kimbilir okyanusların derinliklerinde daha ne sırlar gizli...Yeryüzünde bile insanlar tarafından keşfedilmemiş nice yerlerin olduğunu düşünürsek denizler insanoğlu için hala keşfedilmemiş birçok sır barındırıyor.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 1 / 1     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
<%=incbannerStart%><%=incbannerEnd%>
<%=incbannerStart%><%=incbannerEnd%>
<%test = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(test,"spor") > 0 or InStr(test,"bilim") > 0 or InStr(test,"cuma") > 0 or InStr(test,"cumartesi") > 0 or InStr(test,"pazar") > 0 or InStr(test,"kultursanat") > 0 or InStr(test,"dunya") > 0 or InStr(test,"otoyasam") > 0 or InStr(test,"gundem") > 0 or InStr(test,"ekonomi") > 0 or InStr(test,"yasam") > 0 or InStr(test,"teknonet") > 0 then%> <%end if%>
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Oyna Avrupa Birliği DYH