Ana sayfa     << önceki gün  sonraki gün >> Üyeler , Üye olmak için      
    English
    Yazarlar
    Dünya
    Ekonomi
    Ankara
    Kültür Sanat
    Cuma
    Cumartesi
    Pazar
    Seyahat

<%dim kontrol kontrol = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(kontrol,"ekonomi") > 0 then%> <%end if%> <%dim kontrolor kontrolor = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(kontrolor,"gundem") > 0 then%> <%end if%>
   Gündem

Sedat Peker'e 14 yıl hapis cezası

30 Ocak 2007
Çete kurmaktan 62 yıla kadar hapsi istenen Sedat Peker, 14 yıl 5 ay cezaya çarptırıldı.

“Kelebek Operasyonu” davasında 108 sanık ile birlikte yargılanan Sedat Peker, toplamda 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasında kararını açıklayan mahkeme heyeti, Sedat Peker'i “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan 4 yıl 5 ay 10 gün, Yusuf Altay'a yönelik “gasba eksik teşebbüs” suçundan 4 yıl 2 ay, bu kişiyi “hürriyetinden yoksun bırakmak” suçundan 3 yıl 4 ay, “Arif Kandemir'i hürriyetinden yoksun bırakmak” suçundan 1 yıl 8 ay, “evrakta sahtecilik” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırdı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Sedat Peker'in, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yöneticiliğini yapmak", "adam kaldırmak suretiyle gasp", "gaspa teşebbüs", "özel evrakta sahtecilik" ve "tehdit" suçlarından 21.5 ile 62 yıl arasında ağır hapis cezasına çarptırılması isteniyordu.

Davanın diğer sanığı Atilla Peker'in "çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak", "adam kaldırmak suretiyle gasp" ve "ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından 23 yıla kadar ağır hapisle cezalandırılması öngörülen iddianamede, sanıklardan Bayram Küçük, Tuncay Ortay, Can Yakarlar ve Yılmaz Turan'ın da "gasp" ve "çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak" suçlarından 13 ile 26'şar yıl arasında ağır hapis cezasına çarptırılması talep ediliyordu.

İddianamede, avukatlar Çağatay Özdemir, Şirin Berk ve Hakkı Kurtuluş ile bir emniyet amiri, bir başkomiser ve 3 adliye katibinin de aralarında bulunduğu diğer sanıkların da çeşitli suçlardan dolayı 6 ay ile 6 yıl arasında hapis cezalarına çarptırılmaları isteniyordu.


  Yorum Sayısı 3 / 41     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
özcan volkan 31/01/2007 - 11:50
Adam mahkemeye bile kelepcesiz gelebiliyorsa sanirim diyecek hicbirsey kalmiyor.
ORHAN SARISOY 30/01/2007 - 22:27
Yargımız nazar değmesin dün ve bugün hızlandı...
ismail karadavut 30/01/2007 - 20:35
buda gelir buda gecer
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 41     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
<%=incbannerStart%><%=incbannerEnd%>
<%=incbannerStart%><%=incbannerEnd%>
<%test = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(test,"spor") > 0 or InStr(test,"bilim") > 0 or InStr(test,"cuma") > 0 or InStr(test,"cumartesi") > 0 or InStr(test,"pazar") > 0 or InStr(test,"kultursanat") > 0 or InStr(test,"dunya") > 0 or InStr(test,"otoyasam") > 0 or InStr(test,"gundem") > 0 or InStr(test,"ekonomi") > 0 or InStr(test,"yasam") > 0 or InStr(test,"teknonet") > 0 then%> <%end if%>
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Oyna Avrupa Birliği DYH