Ana sayfa     << önceki gün  sonraki gün >> Üyeler , Üye olmak için      
    English
    Yazarlar
    Dünya
    Ekonomi
    Ankara
    Kültür Sanat
    Cuma
    Cumartesi
    Pazar
    Seyahat

<%dim kontrol kontrol = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(kontrol,"ekonomi") > 0 then%> <%end if%> <%dim kontrolor kontrolor = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(kontrolor,"gundem") > 0 then%> <%end if%>
   Gündem

Sahte savcı, ahlaksız tekliften yakalandı

24 Ocak 2007
Çetin AYDIN/İSTANBUL
Daha önce de kendini savcı diye tanıtıp 5 ay hapis yatan İsmail Elvan, bu kez iş ilanıyla Fatih'teki ofisine çağırıp ahlaksız teklifte bulunduğu kadının şikayeti üzerine yakalandı. Sahte savcının karısını da "hakim" diye tanıttığı belirlendi.

FATİH'te muhasebe ofisi bulunan İsmail Elvan, gazetelere sekreter aradığını belirten ilanlar verdi. Adı açıklanmayan bir kadın, ilanı okuyarak iş başvurusu için ofise gitti. İddialara göre, uyuşturucu kullanan İsmail Elvan, görüşme için gelen kadına başka bir kadınla sevişmesini kameraya kaydetmek istediğini söyledi. İsmail Elvan'ın uyuşturucu da teklif ettiği kadın, ofisi hemen terk edip önce polis merkezine, ardından da Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu.

KARISI DA SAHTE HÁKİM

Soruşturma başlatan polis, İsmail Elvan'ın kendisini çevresine "savcı", eşi Reyhan Elvan'ı da "hákim" olarak tanıttığını belirledi. Elvan çiftinin sahte savcı ve hákim kimliği kullanarak çok sayıda kişiyi dolandırdıklarını da tespit eden polis, ofise baskın düzenlendi. Yapılan aramada 2 sahte savcı kimliği, 3 sahte hákim kimliği, çok sayıda Adalet Bakanlığı tanıtma kartı, 5 adet savcı kartviziti, 2 adet kurusıkı tabanca, 30 Ecstasy hap, 1 adet çalıntı BMW marka otomobil, 1 adet sahte oto ruhsatı ve 130 adet porno CD ele geçti.

KARAKOLU DA ALDATMIŞ
http://preview.hurriyet.com.tr/preview/image.aspx?picid=2768052
İsmail Elvan ile eşi Meral Elvan emniyetteki sorgularının ardından Fatih Adliyesi'ne sevk edildi. Reyhan Elvan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, İsmail Elvan tutuklandı. İsmail Elvan'ın, 2000 yılında yine kendisini savcı diye tanıtmaktan 5 ay hapis yattığı belirlendi.

İsmail Elvan'ın İstanbul'da kavgaya karıştığı için gözaltına alınan bir arkadaşını savcı olarak aradığı karakoldan serbest bıraktırdığı da belirlendi. Reyhan Elvan'ın "hakim" kimliğini kullanarak gittiği restoranlarda para ödemeden yemek yediği de tespit edildi.

29 KASET

İsmail Elvan'ın özel odasında çektiği 29 kaset emniyette inceleniyor. Odadaki bir yatağın başucuna kurulan kamera sistemi, operasyonu yapan polis kamerası tarafından kayda alınarak delil listesine eklendi.
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
<%=incbannerStart%><%=incbannerEnd%>
<%=incbannerStart%><%=incbannerEnd%>
<%test = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(test,"spor") > 0 or InStr(test,"bilim") > 0 or InStr(test,"cuma") > 0 or InStr(test,"cumartesi") > 0 or InStr(test,"pazar") > 0 or InStr(test,"kultursanat") > 0 or InStr(test,"dunya") > 0 or InStr(test,"otoyasam") > 0 or InStr(test,"gundem") > 0 or InStr(test,"ekonomi") > 0 or InStr(test,"yasam") > 0 or InStr(test,"teknonet") > 0 then%> <%end if%>
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Oyna Avrupa Birliği DYH