Ana sayfa     << önceki gün  sonraki gün >> Üyeler , Üye olmak için      
    English
    Yazarlar
    Dünya
    Ekonomi
    Spor
    Ankara
    Kültür Sanat
    Cuma
    Cumartesi
    Pazar
    Seyahat

   Gündem

Kahvehanede kumar oynatmaya, kitaplık kurma cezası

17 Aralık 2006
Nuri ÇAĞLAR/ŞARKÖY(Tekirdağ), (DHA)
Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'nde, işlettiği kahvede kumar oynatmak suçundan yargılanan Nafiz Getmez, işyerinin bir köşesini kütüphane haline getirerek, buraya 100 temel eseri bulundurma cezasına çarptırıldı.

Şarköy'de kahvehanesine yapılan baskında kumar oynattığı belirlenen 40 yaşındaki Nafiz Getmez hakkında, Sulh Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkeme Nafiz Getmez'in, işyerinin bir bölümünü kütüphane haline getirmesine ve 100 temel edebi eseri koymasına karar verdi.

Mahkemenin verdiği karar doğrultusunda işlettiği kahvenin bir bölümünü kütüphane haline getirerek, okuma köşesi şeklinde düzenleyen Nafiz Getmez, buradan sadece kahveye gelen müşterilerin değil, öğrencilerin de yararlanabileceğini söyledi.

20 yıldır kahvehane işlettiğini belirten Nafiz Getmez, “Böylelikle öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunacağım. Kahvehaneye gelen müşterilerim oyun oynamaktansa kütüphanedeki kitapları inceliyor. Belki bu ceza müşterilerime ve bana da kitap okuma alışkanlığı kazandırır” dedi.

Atatürk İlköğretin Okulu'nda eğitim gören öğrenciler ise verilen bu cezaya çok sevindiklerini belirterek, “Kitap okumayı çok seviyoruz. Ama maddi imkansızlıklar nedeniyle kitap alamıyoruz. Bu karara çok sevindik. Böylelikle bol bol kitap okuyacağız” diye konuştu.


  Yorum Sayısı 3 / 4     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
Zafer Sinem 17/12/2006 - 14:2
Bunlar şimdi de iki cilt kitabına poker oynarlar... Kahvehane sahibinin "Belki okuma alışkanlığı kazanırız" şeklindeki belkili ifadesi hiç de inandırıcı gelmedi... Bu adama güzel bir ceza verip kütüphaneyi de başka bir yere açmak en doğrusu olurdu... Gerçi eskiden kitap gazete okunan yerlere Kıraathane derlermiş ama o zamanlar başkaymış...
kayhan kaya 17/12/2006 - 14:2
Kahvehaneler esasinda kirathanedir.Neguzel bir ceza aslina dönusturmek.
Cevat Özer 17/12/2006 - 12:30
KİTAPSIZ BIRAKMANIN CEZA olması gerekirken KİTAPLIĞI CEZA olarak kurdurmanın dayanılmaz hafifliğini kaldırmak zor olsa gerek.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 4     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
<%test = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(test,"spor") > 0 or InStr(test,"bilim") > 0 or InStr(test,"cuma") > 0 or InStr(test,"cumartesi") > 0 or InStr(test,"pazar") > 0 or InStr(test,"kultursanat") > 0 or InStr(test,"dunya") > 0 or InStr(test,"otoyasam") > 0 or InStr(test,"gundem") > 0 or InStr(test,"ekonomi") > 0 or InStr(test,"yasam") > 0 or InStr(test,"teknonet") > 0 then%> <%end if%>
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Oyna Avrupa Birliği DYH