Üyeler , Üye olmak için   
    << önceki gün  sonraki gün >>
    English
    Yazarlar
    Dünya
    Ekonomi
    Spor
    Ankara
    Kültür Sanat
    Cuma
    Cumartesi
    Pazar
    Seyahat

   Spor

Rekor Karşıyaka-Göztepe maçında

06 Aralık 2006
ANKA
İngiliz Guardian gazetesi, birinci liglerde oynanmayan ancak buna rağmen çok popüler olan maçları araştırdı. Gazete, 16 Mayıs 1981'deki Karşıyaka-Göztepe maçını 80 bin kişinin izlediğini yazdı.

Dünyada üst düzey olmadığı halde en kalabalık seyirci grubunu hangi maçın çektiğini araştıran İngiliz Guardian gazetesi, en yakın tarihli rekorun İzmir derbisinde yaşandığı sonucuna vardı.

Bir İngiliz'in 30 Kasım 1974 tarihinde Old Trafford Stadı'nda Manchester United ile Sunderland arasında oynanan ve 60 bin 585 kişinin izlediği maçtan daha fazlasının bulamayacağını öne sürdüğü belirtilen haberde oysa ilk araştırmada Juventus'un Seri B'de Napoli ile oynadığı maçı 65 bin kişinin izlediğini gördükleri kaydedildi.

EN YAKIN TARİHLİ REKOR KAFKAF-GÖZGÖZ MAÇININ

15 Ağustos 1973'te 1860 Münih ile FC Augsburg arasında Münih Olimpiyat stadındaki maçı yaklaşık 80 bin kişinin izlediği belirtilen haberde, bu konudaki en yakın tarihli rekorun ise Türkiye'de olduğu belirtildi.

Haberde, 16 Mayıs 1981 tarihinde İzmirli iki ezeli rakip Karşıya ve Göztepe arasında oynanan maçı tam 80 bin kişinin izlediği ve bu rekorun Guinness Rekorlar kitabı tarafından da tescil edildiği kaydedildi. Bu maç 0-0 berabere bitmişti.


  Yorum Sayısı 3 / 11     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
Apollonius Tyana 06/12/2006 - 23:29
En az Zorlu grubu kadar akıllı girişimciler aranıyor, İzmir'in markaları; Karşıyaka, Göztepe, Altay, Altınordu, İzmirspor, Hilalspor, Ülküspor, Çayırlıbahçe kapanın elinde kalmaya razı, üstelik hiç bir şehirde olmayan tesislerle...
Anti GS 06/12/2006 - 22:59
goztepe/altay favorimdir ama renkleri yanlis
35½ KSK 06/12/2006 - 20:53
FORZA KARŞIYAKAm... Türk basını göz ardı etse de gerçekleri gören görüyor. işte dünyanın en büyük derbisi. bu aralar rakip bulamıyoruz ve kaybolmayan ezeli rakip istiyoruz.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 11     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Diğer Yorumlar
<%test = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(test,"spor") > 0 or InStr(test,"bilim") > 0 or InStr(test,"cuma") > 0 or InStr(test,"cumartesi") > 0 or InStr(test,"pazar") > 0 or InStr(test,"kultursanat") > 0 or InStr(test,"dunya") > 0 or InStr(test,"otoyasam") > 0 or InStr(test,"gundem") > 0 or InStr(test,"ekonomi") > 0 or InStr(test,"yasam") > 0 or InStr(test,"teknonet") > 0 then%> <%end if%>
© Copyright 2006 Hürriyet
www.hurriyetkurumsal.com