Hürriyet
   
 
<%=incbannerStart%> <%=incbannerEnd%>
<%=incbannerStart%> <%=incbannerEnd%>
 Magazin
31 Ekim 2006
Burcu Esmersoy İtalya'da dini törenle evlendi
Sema DENKER

Geçtiğimiz yıl Paris'teki Türk konsolosluğunda Ferrari'nin reklam müdürü Massimo Cusimano'yla evlenen spor spikeri Burcu Esmersoy, bu kez eşinin memleketi İtalya'da dini nikah kıydı. Bolonya'daki küçük bir kiliside yapılan dini nikahla evlenen Esmersoy, dinini değiştirmediğini belirtti.

Formula 1 yarışında tanıştığı Ferrari'nin reklam müdürü Massimo Cusimano'yla, geçtiğimiz yıl Paris'teki Türk konsolosluğunda evlenen spor spikeri Burcu Esmersoy, bu kez eşinin doğduğu yer olan Bolonya'da kilise nikahıyla evlendi. Geçtiğimiz kış İtalya'da belediye nikahıyla evlendiğini, ancak eşi ve ailesi için belediye nikahının önemli olmadığını, bu yüzden 28 Ekim'de kilise nikahıyla evlendiklerini belirten Esmersoy, "Sonunda gelinlik giyip, balayına çıkabileceğim" dedi.

 

Din değiştirmediğinin altını bir kez daha çizen güzel sunucu, şu açıklamayı yaptı: "Ben onların dini nikahlarını, bizim dini nikahımız gibi düşünürdüm. Yani bir Müslüman ancak bir Müslüman ile dini nikah yapabilir, onlar için de öyledir zannediyordum. Eşim böyle olmadığını söyleyese de biz araştırmaya başladık. Roma'ya Vetikan'a gittik. Orada bize dediler ki; 'Bizim için hiçbir sakıncası yok. Sadece yaşadığınız yere gideceksiniz, oranın kilisesinin rahibi size onay verirse, evlenebilirsiniz. O zaman da din değiştirmenize gerek yok' dedi. Onlar buna karışık nikah diyorlar. Geçtiğimiz aylarda evlendiğimiz kilisenin rahibinin karşısına geçtik ve bize onay verdi. Onları tek ilgilendiren şey, doğucak çocuğun dininin ne olacağı. Ben de o zaman, 'Benim çocuğum Türkiye'de doğarsa Müslüman olur, eğer yurt dışında doğarsa da Hıristiyan olur' dedim. Sonuç olarak çok şanslıydık. Çünkü dediğim gibi modern bir rahipti. Bazıları asla din değiştirmeden dini nikah yapmaya onay vermiyormuş."

<%test = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(test,"dunyadan") > 0 or InStr(test,"yazarlar") > 0 or InStr(test,"magazin") > 0 or InStr(test,"gecehayati") > 0 then%> <%end if%>
arkadaşıma yolla yazıcı için
En Beğendiğiniz 10 Haber

Lütfen bu haberi değerlendiriniz...

Beğenmedim     1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
 
   Yorum Sayısı: 3 / 10Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
  kaan atalay31/10/2006 - 17:50 
 seni cok seviyorum burcu!!!!! bir ömür boyu mutluluklar!!!! 
  Prenses Lazanya31/10/2006 - 17:10 
 Burcu'yu çok beğeniyorum ve takdir ediyorum. NTV'deki spor programındaki performansı oldukça iyi. Evliliği de inşallah iyi gider. Allah mutlu etsin, birbirlerine çok yakışmışlar. 
  muhammed ali çiftçi31/10/2006 - 16:49 
 Bu ne yaa cocugu turkiyede dogarsa musluman yurt dısında dogarsa hristiyan olurmus. Kardesim bu takım deil ki soyle olursa besiktaslı böyle olursa fenerli olur denilsin. Hayret bisey ya yahu ne gunlere geldik... 
 
   Yorum Sayısı: 3 / 10Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
© Copyright 2006 Hürriyet
www.hurriyetkurumsal.com