Ana sayfa     << önceki gün  sonraki gün >> Üyeler , Üye olmak için      
    English
    Yazarlar
    Dünya
    Ekonomi
    Spor
    Ankara
    Kültür Sanat
    Cuma
    Cumartesi
    Pazar
    Seyahat

 Gündem
28 Ekim 2006
Fuarda, ‘külot pantolon'a ilgi

Murat SANDIKÇI/SAMSUN (DHA)

Cumhuriyet'in 83'üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında Samsun Cumhuriyet Meydanı'na Karadeniz Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KAYDER) tarafından kurulan ‘Cumhuriyet, Kültür ve Sanat Fuarı'nı 4 günde yaklaşık 30 bin kişi ziyaret etti. Fuarda kilot pantolonun dikildiği stand da büyük ilgi görüyor.

20 standın bulunduğu fuarda, geçmişten günümüze unutulmaya yüz tutmuş bakır işlemeciliği, semavercilik, çinicilik gibi meslekler tanıtılırken, Muharip Gaziler Derneği'nin açtığı standda ise Atatürk resimleri sergileniyor.

4 GÜNDE 17 PANTOLON SATILDI

3 Kasım'a kadar açık kalacak olan fuarda, Atatürk'ün de bazı fotoğraflarında giydiği görülen ‘İngiliz Külodu' olarak bilinen pantolonun dikildiği stand da büyük ilgi görüyor. Terzi Samet Usta tarafından açılan stantda isteyene 2 saat içerisinde dikilip 50 YTL karşılığında satılan pantolondan 4 günde 17 adet satıldı. Samet Usta, “Ben de bu kadar satış yapacağımı beklemiyordum” dedi

Belden dize kadar körük gibi geniş, diz altı dar ve düğmeli olan ‘İngiliz külotu' denilen pantolunun artık üretilmediğini söyleyen KEYDER Başkanı Yavuz Düz, “Böylesine anlamlı bir günde bu pantolon modelini insanlarımıza tekrar hatırlakmak istedik” dedi.

63 yaşındaki Mehmet Yalınal, eskiden bu model pantolonları çok giydiklerini belirterek, “Şimdilerde bunların modası geçti” dedi.
arkadaşıma yolla yazıcı için
 
   Yorum Sayısı: 1 / 1Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
  metin paç28/10/2006 - 13:41 
 yeni buluşlar hep kazandırır. 
 
   Yorum Sayısı: 1 / 1Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
<%test = Request.ServerVariables("PATH_INFO") if InStr(test,"spor") > 0 or InStr(test,"bilim") > 0 or InStr(test,"cuma") > 0 or InStr(test,"cumartesi") > 0 or InStr(test,"pazar") > 0 or InStr(test,"kultursanat") > 0 or InStr(test,"dunya") > 0 or InStr(test,"otoyasam") > 0 or InStr(test,"gundem") > 0 or InStr(test,"ekonomi") > 0 or InStr(test,"yasam") > 0 or InStr(test,"teknonet") > 0 then%> <%end if%>
© Copyright 2006 Hürriyet
www.hurriyetkurumsal.com