Ana sayfa     << önceki gün  sonraki gün >> Üyeler , Üye olmak için      
 
  HÜRRİYET EKLER
  Cuma
  Cumartesi
  Pazar
  Seyahat
 
 
 Gündem
25 Mart 2006
Muş'ta operasyon

Adil ÖNAL/BİNGÖL-MUŞ, (DHA)

Bingöl'ün Solhan İlçesi'nde Muş ve Diyarbakır il sınırlarının kesiştiği bölgede PKK'lı teröristlere karşı yapılan operasyonda, güvenlik güçleri ile çatışmaya giren 14 terörist öldürüldü.

Bingöl Valiliği'nden alınan bilgiye göre, Solhan İlçesi'nin Diyarbakır ve Muş il sınırlarının kesiştiği bölgede bir grup PKK'lı teröristin yuvalandığı yolunda alınan istihbaratların değerlendirilmesi sonucu bölgede, geniş kapsamlı operasyon düzenlendi. Bu sabaha karşı Bingöl'ün Solhan İlçesi ile Muş'un Şenyayla bölgesindeki dağlık alanda kıstırılan bir grup teröriste ‘Teslim ol' çağrısı yapıldı. Teröristler bu çağrıya ateşle karşılık verilince çatışma çıktı. Havadan kobra savaş helikopterlerinin destek verdiği, teröristlerin kaçması olası noktalara özel eğitimli timlerin indirildiği bölgede çatışma, öğle saatlerine kadar yer yer sürdü. Çatışmada 14 terörist öldürüldü. Teröristlere ait 1 roketatar, genellikle suikastlarda kullanılan ‘Kanas' tipi 2 tüfek, 9 Kalaşnikof ele geçirilidi.

Olumsuz hava koşullarına rağmen kobra helikopterlerinin bombaladığı bölgedeki PKK'lı terörist sayısının 30 kadar olduğu sanılıyor. Güvenlik güçleri tarafından çembere alınan PKK'lı teröristlerle çatışmaların zaman zaman devam ettiği belirtildi. Güvenlik güçlerince öldürülen teröristlerin kış mevsiminde gizlendikleri sığınaklardan kısa süre önce çıktıkları bildirildi.

Muş Valisi İbrahim Özçimen, olumsuz hava koşullarına rağmen bölgede operasyon yapıldığını belirtirken, “Bölgedeki silahlı kuvvetimizle uydu bağlantısı ile görüşüyoruz. Çıkan çatışmada güvenlik kuvvetlerimizin kayıp vermemesi bizi sevindirdi” diye konuştu.

Muş, Bingöl ve Diyarbakır üçgenindeki Şenyayla bölgesine asker takviyesi yapıldığı, jandarma komando timlerinin bölgede kapsamlı arama ve taramalarını sürdürdüğü açıklandı.
arkadaşıma yolla yazıcı için
 
   Yorum Sayısı: 3 / 24Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
  NEBİ ÇELİK25/03/2006 - 15:3 
 Toprağın karabağrında sıradağlar gibi duranlar teşekkürler....... 
  ŞÜKRÜ DAĞ25/03/2006 - 15:3 
 OPERASYONA KATILAN MEHMETÇİĞİMİZİ KUTLUYOR AYRICA BAŞATA SN ÖZKÖKPAŞA VE TÜM KOMUTANLARIMIZA TAKDİRLERİMİ SUNUYORUM 
  ismail cankurt25/03/2006 - 15:3 
 bu mehmetçiğin ne ilk nede son zaferidir bundan sonrada devam edecek olan operasyonlardanda alınlarının akıyla cıkacaklarından kuskumuz yoktur hepsini alnından opuyor allahtan saglık sıhhat ve uzun omur dılıyorum hepınıze tesekkurler 
 
   Yorum Sayısı: 3 / 24Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
© Copyright 2006 Hürriyet
www.hurriyetkurumsal.com