Ana sayfa     << önceki gün  sonraki gün >> Üyeler , Üye olmak için      
   Kitap
 
  HÜRRİYET EKLER
  Cuma
  Cumartesi
  Pazar
  Seyahat
 
 
 Kültür Sanat
12 Mart 2006
Picasso'nun ünlü tablosu Paris'te sergileniyorÜnlü ressam Pablo Picasso'nun 'Dora Maar With Cat' (Dora Maar Kediyle) isimli paha biçilmez tablosu, 40 yıl sonra ilk kez Paris'te. Picasso'nun, değerinin on milyonlarca dolar olduğu iddia edilen 'Dora Maar With Cat' tablosu, tanınmış müzayede şirketi Sotheby's'in Paris'teki müzayede salonunda sergileniyor.

 1941 yılında Picasso tarafından  tamamlanan tablo 3 Mayıs'ta Sotheby's tarafından New York'ta açık artırma ile satılacak. Uzmanlar, Picasso'nun 'en pahalı, paha biçilmez ve en güzel çalışması' olarak değerlendirilen tablonun, açık artırmada en az 50 milyon dolar civarında alıcı bulacağı görüşünde birleşiyor.
arkadaşıma yolla yazıcı için
 
   Yorum Sayısı: 3 / 5Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
  canan cihangir12/03/2006 - 19:53 
 Keske Picasso bu gunleri gorebilseydi... 
  gizem şentürk12/03/2006 - 16:23 
 valla bence artık insanlar kurtlar vadisi, silah vurdu kırdı filmlerine gideceklerine biraz olsun sanat ile ugraşsalar ne iyi olur bence resim insanın içinin yansımasına her bir kişiliği ve insanın kendisini anlatmasına denir. her bir resim bir insanı anlatır ben resimlerde kendimi bulurum adeta. bence artık her insan kendini kurtlar vadisinde arıyacaklarına resimlerde arasalar çok iyi olacak!!! 
  Harun kitapcioglu11/03/2006 - 13:16 
 Sn Ugur colak
Sizi kutlamam gerek,Cunku turkiyedeki sanat anlayisi kurtlar vadisine gitmekle ve filmin mesaj acisindan cok buyuk misyon yuklendiginden bahsedilen bir turkiyede neyazikki yasiyorsunuz.Onun icin sizi beni elestirdikleri gibi lumpenlik ile suclayacak zir cahil topluluk var.
 
 
   Yorum Sayısı: 3 / 5Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
© Copyright 2006 Hürriyet
www.hurriyetkurumsal.com