Ana sayfa Üyeler , Üye olmak için      
SON DAKİKA
PİYASANET
EKONET
SANS OYUNLARİ
SİNEMALAR
TVREHBERİ
MAGAZİN
ÖZEL DOSYALAR
HAVA DURUMU
ASTROLOJİ2011
EN İYİ ON
HÜRRİYET İK
BİZE ULAŞIN
ÜYELİK
REKLAM
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDİA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
 SERDAR DEVRİM
31 Ağustos 2005
Hürriyet'in bugünkü manşetiApo denilen caninin Moskova'larda, Atina'larda, Roma'larda, Nairobi'lerde izinin sürüldüğü, yaka paça yakalanıp ve sefil bir halde Türkiye'ye getirildiği günlerde Hürriyet'in dış haberler müdürüydüm. Yargılanıp idama mahkum edildiği, sonra idamının ertelenip kellesini kurtardığı günlerde de.


O tarihte, Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ve arkasında Hürriyet ekibi, ciğerimiz yana yana, ‘bu katilin ölüsü dirisinden çok bela olur, yaşaması Türkiye'nin menfaatinedir' deme cesaretini göstermiştik. Bu o tarihte büyük cesaret ve asıl büyük bir özveriydi. Her Türk vatandaşı gibi, Türkiye'nin 15 senesini heba eden, 30 bin gencin ölümüne, binlercesinin yaralı-sakat kalmasına, bebeklerin, ihtiyarların katli emrini veren bu yaratığı, biz de darağacında sallanır görmek istiyorduk.

Ama Türkiye'nin menfaati ve gazeteci olarak görevimiz hislerimizi bastırmayı emrediyordu. Ve bunu yaptık. Ve bütün acısına ve intikam duygusuna rağmen, Türk milleti mesajı aldı ve büyük bir sağduyuyla hareket etti.

*

Altı sene geçti. Gelinen noktayı, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tehlikeleri ve (artık bilek gücüyle ve kan kusup dik durarak halledemeyeceğimiz) sorunları saymama gerek yok. Biliyorsunuz.

Ama Hürriyet'in bugünkü yani 31 ağustos 2005 tarihli manşetini ‘iyi okumanızı' rica ediyorum sizden. (*)

Bu manşet (belki manşeti atanların bile tam adını koyamadığı) çok önemli ve tarihi bir MESAJ içeriyor Türkiye'ye ve asıl ‘birilerine' ...

1999'da ‘aşılması hayal bile edilemeyen çok kalın bir kırmızı çizgiyi' aşan ve Türkiye'nin önünü açan Hürriyet, bugün de ‘aşılması hayal bile edilemeyecek kalın bir kırmızı çizgi' çekiyor tarihe.

*

Apo kanlı bir katildir, PKK kanlı bir terör örgütüdür. Tarihe gömülmekten başka bir misyonu yoktur.

Kürk aydınları yahut Kürtler'in seçilmiş veya kerameti kendinden menkul temsilcileri, Apo'yu, PKK'yı ve bu hıyanet ve cinayet örgütünün kılıç artıklarını karşımıza Türkiye Cumhuriyeti'nin (hatta Türk siyaset adamlarının, Türk aydınlarının, sivil toplum örgütlerinin...) muhatabı' diye çıkarmayı ASLA VE KATİYEN AKILLARINDAN BİLE GEÇİRMESİNLER!

İmralı'da çürüyecek olan katili, eline, diline kan bulaşmış yandaşlarını tarihe gömemeyenler, hâlâ katillere göbekten bağlı olanlar ASLA VE KATİYEN karşımıza çıkmasınlar!

TÜRKİYE APO'YU, PKK'YI VE İŞBİRLİKÇİLERİNİ UNUTMAYACAK VE AFFETMEYECEKTİR!

*

Türkiye istemese de, asla hak etmese de, bir ‘Kürt Sorunu' ile karşı karşıya bırakılmıştır. Ve tarihindeki her bela gibi, inşallah bunu da aşacaktır.

Ama önce asıl Kürtler, kendi ‘Kürt Sorununu' aşabilecek mi, endişeyle izliyorum.

Kesin olan bir şey varsa... ‘BUNLARLA' olmaz!

 

(*) Aslında Hürriyet'in 31 ağustos tarihli manşetinin öyle aman aman bir özelliği de yok. Güzel bir habercilik, iyi bir zamanlama... Gülden Aydın, 12 yıl önce bugün, PKK'nın 33 silahsız askeri kurşuna dizdiği katliamdan kurtulan 3 gaziyle konuşmuş. Manşet: O GÜN, SAAT 18.00 - Bingöl katliamının 3 tanığı konuşuyor... Dün, birinci sayfa toplantısına girmedim, Hürriyet'in bugünkü manşetine benim verdiğim anlam bilinçli olarak yüklendi mi, katılanlar arasında böyle bir konuşma geçti mi, bilmiyorum, zannetmiyorum. Bir şey duyduğum veya bildiğim için ‘HÜRRİYET'İN BUGÜNKÜ MANŞETİNE DİKKAT' demiyorum, ama 10 senedir bu gazetenin içindeyim ve bugünkü manşetin Hürriyet çalışanlarının içinde birikmiş, adı koyulmamış bir tepkinin ilk tezahürü olduğunu hissediyorum...
arkadaşıma yolla yazıcı için
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
© Copyright 2006 Hürriyet
www.hurriyetkurumsal.com