Ana Sayfa
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
ENGLİSH
YAZARLAR
TEKNOLOJİ
ANKARA
EGE
KÜLTÜR SANAT
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDİA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
Tüm Ankara Haberlerini Okumak İçin

Okumak istiyorum

08 Şubat 2009
Deniz GÜREL
Yenimahalle Belediyesi'nin düzenlediği 'İstiklal Marşı'nı En Güzel Okuma' yarışmasında tüm salonda duygu seli yaratarak birinciliği kazanan altı yaşındaki Zeynep Nisa Karataş en büyük rüyasını Ankara Hürriyet'e açıkladı.

YENİMAHALLE Belediyesi'nin düzenlediği 'İstiklal Marşı'nı En Güzel Okuma' yarışmasında Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi'nde tüm salonda duygu seli yaratarak birinciliği kazanan altı yaşındaki Zeynep Nisa Karataş, tek isteğini Ankara Hürriyet'e açıkladı. Küçük Zeynep, "Tayyip Amca'ya ve Abdullah Amcaya da İstiklal Marşımızı okumak istiyorum" diyerek Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir programında İstiklal Marşı'nı okuma istediğini dile getirdi.

Şukufe Nihal İlköğretim Okulu ana sınıfında öğrenim gören Küçük Zeynep'in annesi Şerife Karataş ise kızının öğrenme kapasitesinin çok yüksek olduğunu ifade ederek, "Kızım bir yarışmaya hazırlanır gibi değil de sevdiği bir uğraşı yapar gibiydi. O yüzden de başarılı oldu" dedi.

Ekonomik olarak zor koşullarda yaşadıklarını belirten Anne Karataş, "Tek istediğim kızımın okuması" diyerek şunları söyledi:

"Kızım çok erken yaşta çok düzgün şekilde konuşmaya başladı. 2.5 yaşında da şiir, şarkı gibi şeyleri rahatça aklında tutmaya ve ezberlemeye başladı. Kapasitesinin yüksek olduğu o zamandan belliydi.

Yarışma sürpriz oldu

Öğretmeni de kızımın bu yeteneğini bildiği için benimle görüştü ve İstiklal Marşı'nı ezberleyip ezberleyemeyeceğini sordu. Ben bir yarışma olduğunu bilmiyordum. Açıkçası Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıldönümü dolayısıyla bir etkinlikte okuyacak sandım. Yenimahalle elemelerine de o şekilde kızımla birlikte öğretmenlerinin de büyük katkısıyla çalıştık. Evde mimiklerini de nasıl yapılması gerektiğini çalıştık. Her aşamayı geçtiğinde yaşı küçük olmasına rağmen bizlerin ve çevresinin ne kadar mutlu olduğunu gördü ve o da mutlu oldu.

En çok o izlendi

Final günü tüm salondakiler gibi ben de ağladım. Kızımı o sahnede herkesin takdirini toplarken görmeyi Allah her anneye nasip etsin.

Kendim için bir beklentim yok. Tek isteğim kızımın okuması ve iyi yerlere gelmesi. Bu konuda da Yenimahalle Belediye Başkanımız Ahmet Duyar'ın destek olmasını umuyorum."

Küçük yüreğin tek dileği

Şukufe Nihal İlköğretim Okulu ana sınıfında öğrenim gören Küçük Zeynep, "Tayyip Amcaya ve Abdullah Amcaya da İstiklal Marşımızı okumak istiyorum" diyerek Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir programında İstiklal Marşı'nı okuma istediğini dile getirdi.

En çok izlenen haber oldu

ÖTE
yandan yoğun istek üzerine Küçük Zeynep'in tüm salonu gözyaşlarına boğan İstiklal Marşı okuması Yenimahalle Belediyesi'nin www.yenimahalle.bel.tr isimli internet sitesine koyuldu ve en çok izlenen görüntü oldu.

Mind ile haber kaçırmaya son!
HEMEN YÜKLE
İLK 1 AY ÜCRETSİZ
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Oyna Avrupa Birliği DYH