Ana Sayfa
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
ENGLİSH
YAZARLAR
TEKNOLOJİ
ANKARA
EGE
KÜLTÜR SANAT
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDİA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
Tüm Ege Haberlerini Okumak İçin

Muğla'nın dastar bezi tanıtıma çıktı

20 Kasım 2008
Ahmet BAYRAK / MUĞLA, (DHA)


MUĞLA Valiliği, yöresel el dokuması dastar bezini tanıtmak amacıyla Tarabya Lions Kulübü'yle, "Işığın İçinden Geçen Kızlar Projesi" hazırladı. Proje kapsamında İstanbul Mövenpick Otel'de gece düzenlendi. Dastar bezinin dokunduğu tezgahlar İstanbul'a taşındı. Konuklara bezin nasıl dokunduğu anlatıldı, Muğla'nın tanıtım kitapları dağıtıldı, ürünler hakkında bilgi verildi.

Gecede bir konuşma yapan Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, projeyle kızların eğitiminin ve el sanatlarının geliştirilmesinin yanında, dastar bezinin tanıtımının ve pazarlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Valilik bünyesindeki Muğla El Sanatları Şirketi (MELSA) el dokuma kumaşların nasıl üretildiğini anlatan belgesel film sundu. MELSA ürünleriyle, Muğla ve yöresinin sahip olduğu turizm potansiyelinin anlatıldığı bir stant da açıldı.

Daha sonra Modacı Mehmet Köymen'in hazırladığı ve Ece Gürsel, Bahar Erdeniz, Merve İldeniz ve Irmak Atuk'un görev aldığı defileyle dastar bezinden yapılmış giysiler sergilendi. Defileden elde edilen gelirin Muğla ve yöresinde dastar bezinin üretiminde çalışan genç kızların eğitiminde kullanılacağı belirtildi.
Mind ile haber kaçırmaya son!
HEMEN YÜKLE
İLK 1 AY ÜCRETSİZ
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Oyna Avrupa Birliği DYH